hand_holding_soil_and_plant_shoo_450

5 грудня світове суспільство відзначає

 Всесвітній день ґрунту

   5 грудня 2002 року учасники Міжнародного конгресу ґрунтознавців (International Union of Soil Sciences) ініціювали запровадження Всесвітнього дня ґрунту. Саме цього дня у 1883 році В.В. Докучаєв захистив свою докторську дисертацію «Русский чернозем». Метою схвалення Всесвітнього дня ґрунту Радою ФАО є привернення уваги до важливості ґрунтів у якості одного з найважливіших компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем, а також життєво важливого джерела для благополуччя людей завдяки їхньому внеску в продовольчу, водну і енергетичну безпеку та скорочення масштабів втрати біорізноманіття та зміни клімату.

    Натепер Всесвітній день ґрунту святкується головним чином світовою спільнотою, до складу якої входить близько 60 тисяч фахівців з ґрунтознавства, що відповідають за генерування та поширення знань та інформування про ключову роль ґрунтів у підтримці життя і сільськогосподарського виробництва. У червні 2013 року прийнято рішення щодо святкування Всесвітнього дня ґрунтів 5 грудня в якості платформи для підвищення обізнаності про важливість ґрунтів для продовольчої безпеки та функціонування екосистем.

    Сьогодні найбільший вплив на природне середовище має антропогенна діяльність, яка може спричинити зміни властивостей ґрунтів як в кращий, так і в гірший бік.

    В Україні земля (ґрунт) визначена як основне національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави. Проте стан ґрунтів свідчить про необхідність удосконалення державної системи охорони ґрунтів.

 

Інформація із сайту info@iogu.gov.ua